Reyap Hastanesi Staj Başvurusu 2021

Reyap Hastanesi Staj Başvurusu

Sağlık sektöründe çalışmayı düşünen kişilerin yapacakları stajlar çalışma ortamlarını görmeleri ve birçok farklı kişiyle tanışmaları için büyük bir fırsat oluyor. Bu doğrultuda kamuya bağlı hastanelerde staj yapma imkânı bulan kişiler olurken bazı kişiler de özel hastanelerde stajlarını tamamlamayı düşünüyor. Bu aşamada İstanbul ve çevresinde ikamet eden ve stajlarını da bu çevrede yapmak isteyen kişiler için Reyap Hastanesi çok önemli bir seçenek oluyor. İstanbul’da ve Çorlu’da şubesi bulunan hastane içerisinde rahatlıkla stajlar gerçekleştirilebiliyor.

Reyap Hastanesi Staj Başvuru ve Şartları

Stajlar için kişilerin üniversite ya da yüksekokulların sağlık kurumları ile ilgili olan bölümlerinde okuyan öğrenciler bu stajlara başvuruda bulunabilmektedir. Stajlar için kişilere herhangi bir ödenek ayrılmazken sigortaları da bu dönem içerisinde okul tarafından yapılmaktadır. Bu doğrultuda hastane stajyer seçerken kişilerin İstanbul içerisinde ikamet etmesini talep etmektedir. Eğer kişiler bu şartları sağlıyorlarsa rahatlıkla başvurularını gerçekleştirebilirler.

Reyap Hastanesi Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hastanenin internet sitesinde insan kaynakları bölümü sürekli olarak iş başvurusu seçeneğini açık bırakmaktadır. Kişiler bu şekilde başvurularını gerçekleştirirken sonrasında hastane tarafından kendilerine geri dönüş yapılabilir. Ancak stajlarda bu sistem işlememektedir. Kişilerin bizzat giderek gerekli belgeler ile hastaneye başvuruda bulunması istenmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Stajyer kabulü genel olarak okulların kapalı olduğu yaz dönemlerinde olmaktadır. Hastane içerisinde staj yapacak olan kişiler en geç Mayıs ayının sonuna kadar hastaneye giderek stajlar için başvuruda bulunurlar. Daha geç başvuran kişilerin işlemlerinin gerçekleştirilmesi zor olacağından genel olarak kabul edilmez.

Staj Başvurusu Sonuçları

Kişiler staj başvuruları için hastaneye gittiklerinde bir başvuru formu doldururlar. Burada verdikleri iletişim bilgileri aracılığıyla kişilerin staj sonuçları aktarılmaktadır. Böylece kişiler rahatlıkla sonuçları mail ya da telefon yoluyla alarak stajlarına başlayıp başlamayacaklarını bilirler.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir