Mitaş Staj Başvurusu 2021

Mitaş’da Staj

Ankara’da 1995 senesinde kurulan Mitaş, günümüzde de ilk kurulduğu günkü gibi çelik imalatlarında bölgenin lider firması olarak görev yapmaktadır. Galvaniz madenlerine sahip olan firma sürekli olarak bu madenlerin çıkarılması ve işlenmesi gibi konularda çalışmalarına devam etmektedir. Enerji, telekomünikasyon, aydınlatma ve haberleşme gibi sektörlerde kullanılan çelik direklerin üretimini yapan firma bu sektörde ülkemizin lideri konumundadır. Bu sebeple de çok sayıda kişi staj için firmaya başvurularını gerçekleştirmektedir. Özellikle mühendisler için oldukça uygun bir staj alanı olarak gösterilebilir.

Mitaş Staj Başvuru ve Şartları

Firmaya başvuruda bulunacak olan kişiler genel olarak mühendislik öğrencileri olmaktadır. Firma da öğrencileri bu bölümlerden seçmektedir. Maden mühendisleri için oldukça uygun olan firma buna ek olarak makine mühendisleri ve inşaat mühendisleri tarafından da tercih edilmektedir. Tüm bu mühendislik dallarında okuyan öğrenciler yalnızca zorunlu stajları için firmaya başvuruda bulunabilirler. Eğer kişiler bu şartları sağlıyorsa hangi okulda okuduklarına bakılmaksızın kabul edilebilirler. Eğer kişilerin talepleri çok fazla olursa firma tarafından kişilerin notlarına göre stajyer seçimleri yapılmaktadır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Mitaş firmasına başvuruda bulunmak isteyen kişilerin mühendislik bölümlerinden aldıkları zorunlu staj belgelerini başvuruda firmaya vermeleri gerekmektedir. Buna ek olarak kişilerin öğrenci belgeleri ve nüfus cüzdan fotokopileri de Mitaş staj başvurularında gerekli olacaktır. Bu belgeleri ayarlayan kişiler başvurularını rahatlıkla gerçekleştirebilir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvuruları ilkbahar aylarında yapılırken stajlar için uygun dönem yaz ayları olacaktır. Yaz dönemlerinde kişiler rahatlıkla en az 4 hafta olacak şekilde stajlarını yapabilirler.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularını yapan kişilere sonuçlar Mitaş insan kaynakları tarafından gönderilen mailler ile aktarılmaktadır. Stajları kabul edilen adayların yapması gereken işlemler de bu mail içerisinde bildirilir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir