Okan Üniversitesi Staj Başvurusu 2021

Okan Üniversitesin’de Staj

Üniversitelerinde eğitim göre kişiler stajlarını da üniversitenin bünyesinde gerçekleştirebilmektedirler. Özellikle özel üniversiteler bir firma şeklinde çalışmalarını sürdürdükleri için kişiler kendilerinin staj yapması için uygun alanları da bulma imkânı elde edeceklerdir. Bu aşamada Okan Üniversitesi ilk etapta kendi öğrencileri için staj alanları oluştururken dışarıdan öğrenci kabulü de yapmaktadır. Bu doğrultuda staj için başvurular doğru tarihlerde yapılırsa onaylanmaktadır.

Okan Üniversitesi Staj Başvuru ve Şartları

Okulun stajyer alımları için şartları oldukça yumuşaktır. Bu aşamada eğer kişilerin okudukları alanlar uyum sağlıyorsa kişilerin staj başvuruları onaylanabilir. Okul tarafından bu stajlar kabul edilirken her alan için belirli bir staj kapasitesi de bulunmaktadır. Özellikle kendileri Okan Üniversitesi bünyesinde okuyan öğrenciler için staj çok uygun olurken yaz aylarında da okula gelerek stajlarına devam ederler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Başvurular için kişilerin öğrenci işlerine gitmeleri gerekmektedir. Öğrenci işlerinde stajların kabulü için özel bir başvuru kısmı oluşturulur. Bu başvuru kısmına kişiler ilgili bölümlerde okuduklarına dair öğrenci belgelerini de alarak giderler. Sonrasında kişiler ekstra belgeler vermesine gerek yoktur. Kişisel belgelerini okulun sisteminden staj kurulu görebilir. Ancak dışarıdan gelen kişiler nüfus cüzdan fotokopileri ve ikametgâh adreslerinin okul yönetimine iletilmesi gerekmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvurular stajın başlangıç tarihinden 1 ay öncesine kadar kabul edilmektedir. Aynı gün içerisinde kişiler hem bölümlerine hem de okul yönetimine başvuru yapabilirler. Bunun için birkaç saatlerini ayırmaları yeterli olacaktır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvuru sonuçları kişilerin bilgi sistemleri üzerinden öğrencilere aktarılırken okul dışından olan kişiler telefon numaraları üzerinden bilgilendirilmektedir. Bu doğrultuda staja kabul edilen kişilerin disiplinli bir şekilde stajlarını yapmak için bildirilen tarihte gelmeleri gerekir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir