Muğla Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Muğla Büyükşehir Belediyesin’de Staj

Muğla Büyükşehir Belediyesi halkın verdiği görev, yetki ve sorumlulukları hesap verebilirlik doğrultusunda çağdaş yönetim anlayışıyla yerine getirerek hizmet etmektedir. Temel değerleri; en üst düzey kalite, vatandaşlarına en hızlı biçimde ulaşma, hizmette adalet, şeffaf ve katılımcıbir yönetim anlayışı, minimum maliyetle maksimum fayda sağlayarak yüksek verim elde etmek, güvenilirlik imajını devamlı kılmak ve belediyecilikte her zaman öncü olmaktır.

Bu değerler doğrultusunda gelişme sağlayan Muğla Belediyesi bünyesinde stajyerlere de eğitim olanağı sunmuştur. Muğla Belediyesi doğal, tarihi, ekonomik zenginliklerimizi Muğlalılarımıza, yerli ve yabancı konuklarımıza çağdaş yönetim anlayışı ile sunmak ve geleceğe taşımayı vizyon edinmiştir. Muğla belediyesi bünyesinde barındırdığı 3000 personeli ile şehre birçok hizmet sunmaktadır. Bunlara örnek verecek olursak; bilişim hizmetleri, kültür hizmetleri, çevre hizmetleri, sağlık hizmetleri, ulaşım hizmetleri gibi birçok hizmet sunmaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Muğla belediyesinin içinde staj yapacak olan kişiler çok sayıda başvuru arasından seçilecektir. Bu aşamada ilk olarak Muğla Belediyesi internet sitesinden yapılacak olan duyurularda stajyerlik başvurusu ve hangi bölüme kaç stajyer alınacağı belirtilmektedir. Staj yapacak kişilerin bu bünyede gelişimin ve değişimin devam edebilmesi için özverili bir şekilde çalışmaları gerekmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı “Yaşlıların Tecrübesi ve Birikimi Gençlerin Dinamizmi ile Buluşmalı” sözü altında stajyerlere verdiği değeri göstermektedir.  Bünyesinde 111 stajyere yer vermekte ve stajyerler için eğitimin yanında uygulamalı öğretimin de staj yaparak ileriki yaşamları için tecrübe olacağını söylemiştir. Stajyerlerin her türlü görevin üstesinden gelmek için çok çalışması ve kendilerini her konuda eğitmeleri, Lise/ Üniversitelerin ilgi bölümünde okuyor olmaları gerekmektedir. Staj yapacak kişilerin bilgisayar ve İngilizce bilgisine sahip olması da başvuru için önemli etken olacaktır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Bu aşamada kişiler başvuru esnasında öğrenci belgesi ve başvuru dilekçesi ile birlikte başvurularını yapabileceklerdir. Buna ek belgeler; 1 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, başarı puanınız, zorunlu staj belgeniz, iş güvenliği raporunuz olmalıdır. Belediye güvencesi altında olabilmesi için temiz kâğıdı olmalıdır, bunun için e-devlet üzerinden bir çıktı alınmalıdır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Üniversite ve liselerin ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilerin yaz dönemi (ücretsiz) zorunlu staj talepleri belediye müdürlüklerinin uygun bölümlerindeki kontenjan durumuna göre alınmaktadır. Okulların kapanmasından sonra 15 Eylül- 15Haziran tarihleri arasında okullarca belirlenen süre zarfında SGK primleri okulca yatırılmak şartıyla yaz stajları kabul edilmektedir. Öğrencilerin Yazı İşleri Müdürlüğüne dilekçe veya okullarından getirdikleri staj başvuru belgeleri ile başvurmaları gerekmektedir.

Staj Başvuru Sonuçları

Staj başvuruları 30 Haziran da sona erecek olup, Temmuz ayının ilk haftası staj başvuru formunda belirttiğiniz iletişim bilgileriniz üzerinden geri dönüş sağlanacaktır. Stajyer öğrenci alımları kontenjan ile sınırlı olduğundan, başvuru formu doldurmak, staja kabul anlamı taşımamaktadır.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir