Mutlu Akü Staj Başvurusu 2021

Mutlu Akü’de Staj

1945 senesinde kurulan Mutlu Akü, ülkemizin akü üretiminde lider firması olarak gösterilmektedir. Farklı kalitelerde ve fiyatlarda akü üretimi yapıp satan çok sayıda firma bulunuyor olsa da bu firmaların hiçbiri Mutlu Akü kadar bilinmiyor. Bu aşamada elektrik ile ilgili bölümlerde eğitim alan kişiler firma bünyesinde stajyer olarak kabul ediliyor. Bunda genel olarak üniversite öğrencileri arasından seçimler yapılıyor.

Mutlu Akü Staj Başvuru ve Şartları

Kesin bir şart olarak Mutlu Akü tarafından belirtilmiyor olsa da stajlarda kontenjanların üniversitelerin mühendislik bölümü öğrencileri ile doldurulması amaçlanıyor. Eğer kontenjanlara yeterli talep olmazsa diğer bölümlerden de alımlara başlanabiliyor. Kişilerin elektrik konusunda aldıkları eğitime önem veren firma belirli bir not ortalamasının altında kalan üyeleri de tercih etmiyor.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Mutlu Akü firmasına başvuruda bulunacak olan kişiler firmaya mail adresinden ulaşım sağlamaktadır. Mailleri içerisinde kişiler özgeçmişlerine yer verirken buna ek olarak kişilerden öğrenci belgelerini de başvuru maillerine eklemeleri istenmektedir. Bu belgeler eksiksiz bir biçimde maillere eklenirse başvurular dikkate alınmaktadır. Eğer stajlar onaylanırsa ve Mutlu Akü gerek görürse ek olarak farklı belgeler de talep edilebilir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Kişilerin başvuruları yapmaları için kesin sınırlar belirlenmezken kontenjanlar dolduktan sonra kişilerin staj şansları kalmamaktadır. Bu aşamada kişiler ilkbahar aylarında firmaya maillerini göndererek staj başvurularını yapabilirler. Böylece yaz ayları geldiğinde de rahat bir biçimde stajlarına başlayacaklardır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Kişiler Mutlu Akü firmasına mail göndererek başvurularını yaparken geri dönüşte de başvuru sonuçları kendilerine maillerinde bildirilecektir. Bazı maillerde Mutlu Akü geri dönüş isterken genelde kişilerin gelen cevaptan sonra başka bir işlem yapmasına gerek olmaz.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir