Netaş Staj Başvurusu 2021

Netaş Staj Başvurusu

Türkiye’de bilişim sektöründe hizmet veren en önemli firmalardan biri olan Netaş, tamamen yerli sermayeyle kurulan ve özellikle TSK için yaptığı çalışmalardan sonra adından sık söz ettiren bir firmadır. Gördüğü ilgi ile oldukça büyüyen firma, Netaş staj başvurusu yolu ile başarılı öğrencileri bünyesine kazandırmaktadır.  Türkiye’deki 45 yıllık çalışmasıyla başarılarından söz ettiren Netaş, başarılı üniversite öğrencilerine staj programı düzenleyerek onları bilişim sektöründe uzman kişiler haline getirmeyi amaçlıyor.

Bünyesinde staj yapmanın çok zor olduğu Netaş, belli bazı kurum ve kuruluşlardan öğrenci alma prensibiyle hareket ettiği için burada staj yapmak gerçekten hayalleri süslüyor. Bilgisayar mühendisliği başta olmak üzere Elektrik Elektronik Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği ve Haberleşme mühendisliği gibi bölümlerin öğrencilerinden stajyer öğrenci alan firma, yetiştirdiği öğrencileri başta kendi bünyesinde olmak üzere önemli bilişim firmalarının da personel ihtiyacını karşılamayı hedefliyor.

Netaş staj başvurusu çoğunlukla kariyer siteleri aracılığıyla yapılıyor ve olumlu bir değerlendirme olduğu takdirde öğrenciler yüz yüze görüşmeye davet ediliyor. Burada da başarılı olan öğrenciler staja başlayabiliyor.

Netaş’ta Staj

Üniversite sanayi işbirliği kapsamında 2007 yılından 2014 yılında kadar  geleceğin mühendislerine telekomünikasyon, haberleşme ve gelecek nesil teknolojileri ile ilgili temel bilgi ve uygulamaları aktararak, onları bilgilendirmeyi hedefleyen bir seminer programı olan Netas@Campus programını gerçekleştirerek 20 üniversitede toplam 2500 öğrenciye ulaştık.

2014 yılından bu yana uyguladığımız uzun dönem staj programımız COOP kapsamında ise şu anda 12 üniversite ile işbirliği yapıyoruz. Güz, bahar ve yaz dönemi olmak üzere yılda 3 dönem olarak gerçekleştirdiğimiz Netaş COOP programımız ile; tüm Türkiye’de üniversite ziyaretleri, Netaş tanıtımıyla yapılandırılmış bir mülakat süreci ve fark yaratan işe alım sürecimiz sayesinde, Netaş’ta kariyer kapılarını üniversite öğrencilerine açıyoruz. Şimdiye dek Netaş COOP programımıza katılan 251 öğrenciden %20’sini yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak Netaşlı yapmış bulunuyoruz.

COOP programı kriterlerimiz:
• Öğrencinin 3. veya 4. sınıfta olması
• Öğrencinin üniversitelerin bilgisayar, elektrik elektronik, haberleşme mühendisliği gibi ilgili bölümlerinden birinde okuyor olması
• Haftada minimum 3 veya 4 gün Netaş’a gelebilecek olması
• Öğrencinin sigortasının okul tarafından karşılanması

One Reply to “Netaş Staj Başvurusu 2021”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir