Ors Staj Başvurusu 2021

Ors’da Staj

Ülkemizde sanayi sektörü içerisinde çok hızlı bir büyüme yaşayan ve kısa süre içerisinde uluslararası seviyelere yükselen firmalardan birisi olarak Ors firması gösterilebilir. Firma rulman adı verilen mekanik malzemenin üretiminden sorunlu olurken çok uzun yıllardır profesyonel bir biçimde üretimine devam etmektedir. Ankara merkezli olarak çalışan firma her sene 80 milyonun üzerinde parça üreterek sektörün lider firmalarından birisi haline gelmiştir. Buna ek olarak eğitime de son derece önem veren firma stajyer alımlarında da oldukça titiz davranır.

Ors Staj Başvuru ve Şartları

Başvurularını yapmak isteyen kişilerin lise, yüksekokul ya da üniversitelerin mekanik ile ilgili bölümlerinde eğitimlerine devam ediyor olması gerekmektedir. Genel olarak firmaya yapılan başvuruların tamamının kabul edilmesine çalışılmaktadır. Öğrencilerin mahcup olmaması ve en iyi firmalardan birisinde staj yapabilmesi için firma kapasitesini sonuna kadar kullanmaktadır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İş güvenliğine son derece önem veren Ors, staja başlamak isteyen kişilerden ilk olarak okul tarafından düzenlenmiş olan sigorta belgesini istemektedir. Buna ek olarak okudukları eğitim kurumlarından alacakları resmi bir takdim belgesi de firma tarafından talep edilir. Bu belgeleri hazırlayan kişiler okuldan alacakları evrakları tamamlarken kimlik fotokopileri, ikametgâh belgeleri ve fotoğrafları ile gerekli belgelerin tamamı tamamlanmış olur.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvurular için yalnızca Mart ayı kabul edilirken ilk iş gününden son gününe kadar stajlar gerçekleşebilmektedir. Stajları minimum 30 gün olarak düzenleyen firma maksimum 45 gün staja izin vermektedir. Haziran ayından başlayarak kişiler Eylül ayı sonuna kadar stajlarını yapabilirler.

Staj Başvurusu Sonuçları

Staj başvurusunu gerçekleştiren kişiler arasından seçimlerini yapan firma Mart ayının sonunda kişilerin staj başvuru sonuçlarını mail adreslerine gönderecektir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir