Pakmaya Staj Başvurusu 2021

Pakmaya’da Staj

1923 senesinde ilaç sektör içerisinde kurulan firma 1973 senesinden itibaren maya üretimine başlamış ve ismini Pakmaya olarak değiştirmiştir. Fırıncılık sektörünün en önemli ürünlerinden birisi olan mayanın üretilip satılmaya başlaması ile birlikte büyük bir talep oluşurken firma çok hızlı bir büyüme ile birlikte birçok farklı şehirde üretim merkezi açmıştır. Bunun sonrasında sürekli piyasanın lider firması olarak kalan Pakmaya günümüzde de üretimine devam ederken çok sayıda kişiye de iş imkânı sunmaktadır. Bu imkân doğrultusunda zorunlu stajları bulunan öğrenciler de firma içerisinde stajlarını yapma şansı bulabilirler.

Pakmaya Staj Başvuru ve Şartları

Pakmaya firmasında staj yapmak isteyen kişilerin ilk olarak üniversite ya da yüksekokullarda okuyor olması gerekmektedir. Buna ek olarak yalnızca ilgili bölümlerde okuyan kişiler bu stajlar için kabul edilmektedir. Bir gıda firması olduğundan gıda ile ilgili tüm bölümler firma içerisinde rahatlıkla stajlarını tamamlayabilirler. Özellikle gıda mühendisleri için oldukça önemli ve etkili bir staj noktası olarak gösterilebilir. Buna ek olarak lojistik alanında eğitim alan kişiler de stajlarını firma içerisinde gerçekleştirebilmektedir. Türkiye’nin her noktasına ürün teslim eden firmanın lojistik sistemi üzerinde stajyerler çeşitli çalışmalar gerçekleştirebilir. Buna ek olarak bu tarz firmaların tamamında yapılması muhtemel şirket yöneticisi stajları da firma bünyesinde yapılabilmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Üniversite ve yüksekokul öğrencileri tarafından Pakmaya bünyesinde staj yapıldığından bu stajlar yaz aylarında gerçekleşmektedir. Yaz ayları gelmeden önce kişiler Nisan ve Mayıs ayı içerisinde firmaya giderek başvurularını gerçekleştirirler. Bu başvurularını internet üzerinden firmanın resmi sitesinden de gerçekleştirme şansları bulunmaktadır. Ancak kendi bulundukları şehirde bir üretim merkezi bulunuyorsa buraya giderek başvuruda bulunmaları stajlarının onaylanması için çok daha verimli olacaktır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir