Petlas Staj Başvurusu 2021

Petlas’da Staj

1976 senesinde kurulan Petlas firması düzenli bir çalışma ortamında geliştirilirken 1989 senesinde ilk lastiğini üretmeyi başarmıştır. Bu dönemden sonra firmanın yükselişi sürekli olarak devam ederken 2005 senesinde firma el değiştirmiş ve belirli oranda vizyonunda da değişimler meydana geliştir. Üretim merkezini büyüten ve çalışma şartlarını değiştiren firma artık daha fazla işçi çalıştıran bir üretim merkezi haline gelirken stajyerler için de staj imkânı sağlamaktadır.

Petlas Staj Başvurusu ve Şartları

Başvurularda bulunacak olan kişiler genel olarak üretim merkezleri için başvurularını yaparlar. Üniversitelerde işletme ya da benzer bölümlerde okuyan kişiler firmanın yönetim aşamasında stajlarını yapacaklarsa Ankara’da yer alan merkezde stajları tamamlanabilir. Ancak kişiler üretim merkezinde stajlarını yapacaklarsa fabrika Kırşehir’de bulunmaktadır. Bu doğrultuda kişiler başvurularını gerçekleştirebilirler. Özellikle mühendislik öğrencileri Petlas’ın Kırşehir’de yer alan fabrikasına stajlarını tamamlamaktadırlar.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İnternet sitesinde bulunan insan kaynakları bölümü aktif olmadığından kişiler genel olarak firmanın merkezine giderek burada staj görüşmelerini gerçekleştirirler. Bu görüşmelerde kişiler ilk olarak kimlikleri ve öğrenci belgeleri ile merkeze giderler. Burada yapılan bire bir görüşmeler ile birlikte kişilerin staj başvuruları alınmaktadır. Bu başvurularda kişilere verilen form da doldurulurken böylece tüm iletişim bilgileri alınmış olur. Eğer kişiler gün stajyer olarak kabul edilirlerse kendilerinden sabıka kayıtları ve sigorta belgelerini de stajın ilk gününde getirmeleri istenmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Üretim merkezlerinde çalışmalar yılın her döneminde devam etmektedir. Bu doğrultuda kişiler isterlerse kış aylarında isterlerse de yaz aylarında stajlarını gerçekleştirebilirler. Bunun için kişilerin merkeze giderek başvuru formlarında tarihleri yazması yeterli olacaktır. Bu aşamada eğer kişiler sömestr döneminde stajlarını yapacaklarsa Kasım ayında firmaya gidebilirler. Benzer bir durumda Mayıs ayında Petlas merkezine giden kişiler başvurularını yapabileceklerdir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir