PWC Staj Başvurusu 2021

PWC Staj Başvurusu

PwC, Türkiye’de de faaliyet gösteren, denetim, vergi hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri veren uluslar arası bir ofis şirketidir. İş dünyasındaki tüm şirketlere hizmet veren bu uluslar arası ofis hizmetleri ve danışmanlık firması, staj olanakları ile Türkiye’deki öğrencileri de sektöre hazırlayarak iş hayatında önemli bir kariyer edinmelerini sağlıyor. PwC staj başvurusu ile seçilen öğrenciler, firmanın çalışma alanı ile bilgi sahibi edinme şansı yakalıyor.

Şirketin staj başvurusunda dikkate aldığı noktalar şunlar:

  • Üniversitelerin 2. Sınıfında okuyor olmaları
  • İktisadi ve İdari bilimler ile Mühendislik Fakültesi öğrencisi olmaları
  • Derslerindeki başarı durumu

Bu şartları taşıyan öğrenciler, internetten başvuru yoluyla staj başvuru yapabilirler. Başvuru yapan adaylar arasından PwC staj başvurusu yapan öğrencilerden seçilecek öğrenciler, şirketin çalışma alanıyla ilgili tecrübe kazanarak ileride şirket bünyesinde eleman olarak değerlendirilecektir. Uluslar arası bir firma olan PwC ile çalışma ayrıcalığı elde etmek isteyen öğrenciler staj başvurusunu ve değerlendirme sonuçlarını şirketin internet adresi üzerinden yapabilmekte ve heyecan veren bir program içinde yer alabilmektedir.

PwC Business Class Junior

PwC Türkiye’nin üniversite 2. sınıf öğrencilerinin kariyerlerine yön vermelerini sağlamak amacı ile geliştirdiği bu program, yaptığımız işi yakından tanıma fırsatı sunuyor. PwC Türkiye olarak amacımız sizlerin iş dünyasına yönelik farkındalığınızı arttırmaya yardımcı olmak.

Bu programın güz dönemindeki oturumu İstanbul ofisimizde 16-17-18 Kasım 2015’te tarihlerinde düzenlenecektir.

Kimler başvurabilir?

Üniversitelerin İktisadi ve idari Bilimler ve Mühendislik Fakülteleri altında bulunan bölümlerin 2. Sınıfında okuyan tüm öğrenciler.

Nasıl başvuru yapabilirsin?

Başvuruyla ilgili süreci web sitemizden takip edebilir ve başvurunu bu sekmede duyurulacak tarih aralığında www.kariyer.net üzerinden PwC Business Class Junior başlıklı ilanımıza tıklayarak yapabilirsin.

PwC Business Class

PwC Business Class her departmana göre farklılık göstermektedir. Denetim departmanımız için yaz ve kış staj programı olmak üzere iki dönem stajyer alımı yapılmaktadır. Vergi Denetimi, Danışmanlık departmanlarımız ve Destek Birimlerimiz için sene içinde ihtiyaca bağlı stajyer alımı gerçekleştirmektedir. Bu departmanlarda staj için spesifik bir dönem olmayıp, sene içinde her dönem stajyer alımı söz konusu olmaktadır.

Türkiye genelinde İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa ofislerimizde staj olanağı bulunmaktadır.

Kimler başvuruda bulunabilir?

  • Denetim (Assurance), Vergi (Tax) Bölümleri: Üniversitelerin İİBF bölümleri 3. ve 4. sınıf öğrencileri ve MBA öğrencileri tercih edilmektedir.
  • Danışmanlık (Advisory), Risk Süreç ve Teknoloji Hizmetleri (RAS) Bölümleri: Üniversitelerin İİBF bölümleri veya Endüstri, Bilgisayar, İşletme, Elektrik Elektronik Mühendisliği, MIS bölümleri 3. ve 4. sınıf öğrencileri ve MBA öğrencileri tercih edilmektedir.
  • Destek Birimleri: GTS (Bilgi Teknolojileri), İnsan Kaynakları, Muhasebe ve Finans, İş Geliştirme, Pazarlama ve İletişim, İdari İşler Departmanlarımıza üniversitelerin ilgili bölümlerinde halen eğitimine devam etmekte olan 3. veya 4. sınıf öğrenciler tercih edilmektedir.

Başvuru Süreci

Şirketimize staj başvurusunda bulunmak isteyen üniversitelerin 3. veya 4. sınıfında okuyan adaylar tüm sene boyunca Online* başvuruda bulunabilirler. Yeni oluşturduğunuz formu doldurduktan ve sisteme gönderdikten sonraki 1-2 gün içerisinde size bir teşekkür mesajı sistem tarafından otomatik olarak gönderilecektir. Bu bildirim mesajı başvuru formunuzun sisteme başarı ile ulaştığını konfirme etmektedir.

* Daha önceki staj başvuru dönemlerinde Online form doldurduysanız, 2015-2016 dönemi staj başvurusu için yeni bir kullanıcı ismi ile yeni bir form oluşturmanız gerekmektedir. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz İnsan Kaynakları Ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Denetim departmanımız için kış dönemi staj başvuruları Kasım ve Aralık aylarında, yaz dönemi staj başvuruları Mayıs ve Haziran aylarında yapılır. Değerlendirmeler bu ayı takip eden süre içerisinde yapılarak olumlu/olumsuz tüm adaylara geri dönüş yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir