Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Staj Başvurusu 2021

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda  Staj

Sosyal hizmetler adına üniversitelerin önlisans programları bulunmaktadır. Bu bölümlerde okuyan kişilerin eğitimlerini tamamlaması için zorunlu staj yapması gerekmektedir. Bu aşamada öğrenciler için çocuk esirgeme kurumları da en doğru adreslerden birisi olarak gösterilebilir. Bir yandan kişiler zorunlu stajlarını tamamlarken bir yandan da çocuklar ile zaman geçirip mesleğinde nasıl durumlarla karşılaşacakları konusunda bilgi sahibi olabilirler.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Staj Başvuru Koşulları

Kuruma staj için başvuruda bulunabilmek için üniversitenin ikinci ve son senesinde eğitim alıyor olmak gerekmektedir. Buna ek olarak kişilerin zorunlu stajlarının da olması istenir. Eğer kişiler stajlarını tamamlamışlarsa tekrar staj yapma şansı elde edemezler. Buna ek olarak staja başvuruda bulunabilmesi için belirli derslerin de verilmesi gerekmektedir. Bu şartları sağlayan kişiler kuruma başvurularını gerçekleştirirler ve sonrasında stajları kendi belirledikleri süre içerisinde başlar. 24 gün sürecek olan stajyerlik eğitimi bölünemez ve tek seferde gerçekleştirilmesi gerekir. Başvuruda bulunacak olan kişilerin bu etmene de dikkat etmesi gerekmektedir.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Staj Başvurusu Ne Zaman Yapılır?

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu içerisinde staj yapmak isteyen kişiler genellikle stajlarını yaz aylarında gerçekleştirirler. Okulların devam ettiği tarihlerde kişilerin staj yapmasına izin verilmez. Buna ek olarak kişiler ilk olarak staj tarihlerinde daha önce ki dönemlerde staj başvurularını gerçekleştirmek zorundadırlar. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu staj başvuruları internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Stajlarını yaz aylarında yapacak olan kişiler için ilanlar Mart ayında başlar ve 2 ay süreyle açık olur. Bu ilanların takip edilebilmesi için resmi sitenin duyurular kısmının sürekli incelenmesi gerekirken başvuru için kişilerin e-devlet şifresi alması da istenmektedir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir