Sakarya Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Sakarya Büyükşehir Belediyesinde Staj

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ilini sevmekte ve oraya hizmet vermekle gurur duymakta olup, bu doğrultuda çalışmak isteyen ve bu bünyede bulunacak stajyerlerimiz için candan bir destek vermekte olup bu durumdan oldukça memnundur. Uzun yıllar boyunca Kocaeli iline bağlı bir kazan olan Adapazarı 1954 yılında ayrılarak Sakarya adını almıştır. Sakarya büyükşehir belediyesi şehre birçok hizmet sunmaktadır. Bunlara örnek verecek olursak Bilişim hizmetleri, Çevre hizmetleri, Kültür hizmetleri, Sağlık hizmetleri, Ulaşım hizmetleri gibi birçok hizmet sunmaktadır. Bünyesinde birçok çalışan bulunan Sakarya belediyesi bünyesinde staj yapma imkanı da sağlamaktadır. Sakarya belediyesinin içinde staj yapacak olan kişiler çok sayıda başvuru arasından seçilecektir. Bu aşamada ilk olarak Sakarya belediyesi internet sitesinden yapılacak olan duyurularda stajyerlik başvurusu ve hangi bölüme kaç stajyer alınacağı belirtilmektedir. Sakarya belediyesi bünyesinde büyüyecek ve gelişecek olan stajyerler’ de Sakarya’yı seven ve orada ikamet eden bir vatandaş olmasını istemektedir. Tabi ki sizlerin de staj da olsa yaptığınız işi sevmeniz önemlidir. Sakarya Büyükşehir Belediyesin de gelişimin ve değişimin devam edebilmesi için özverili bir şekilde çalışmanız gerekmektedir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru Ve Şartları

Başvuru yapacak olan kişilerin zorunlu staj yapacak olması şartları arasında olacaktır. Okuldan alınan zorunlu staj belgesini bulundurmanız ve Lise/Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyor olmanız gerekmektedir. Staj yapacak kişilerin İngilizce ve bilgisayar bilgisine sahip olması da başvuru için önemli etken olacaktır. Bunlara ek olarak, Kişisel beceriye sahip olmaları örneğin; diksiyonu düzgün olmalı, güler yüzlü olmalı, kendini gösterebilme adına çözüm odaklı düşünebilmeli ve konuşkan olmalıdır. Belediye güvencesi altında olabilmesi için temiz kağıdı olmalıdır, bunun için e-devlet üzerinden bir çıktı alınmalıdır. Bir belediye stajyeri olarak kılık kıyafetine ve kendisinden istenilen kurallara uyma zorunluluğu bulunmaktadır. Belediyenin sunduğu kurallara uyulmaması durumunda verilen uyarı gereğince nadir de olsa kurul stajı iptal edebilecektir. Başvuruları şahsen Sakarya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğüne okuldan aldıkları belge ile başvurabilirler.

Staj Başvurusu İçin Gereken Evraklar

Bu aşamada kişiler başvuru esnasında öğrenci belgesi ve başvuru dilekçesi ile birlikte başvurularını yapabilecekler. Buna ek olarak istenen belgeler; 1 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, başarı puanınız, zorunlu staj belgeniz, iş güvenliği raporunuz ve doldurulan formla birlikte başvuru sürecini tamamlamış olacaksınız.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Bu konuda Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından genel bir tarih bulunmazken kişilerin başvurularını en az 1 ay öncesinden yapması gerekir. Bu sebeple başvurularını Mayıs ayında gerçekleştirerek stajlarına başlayabilirler. Başvuru sürecini belediyenin internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir