Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde Staj

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi örnek belediyeler arasında gösterilip bu başarısını da kaliteli bir teşkilat yapısına borçludur. Tekirdağ Belediyesi, bünyesindeki kişileri stajyer olarak değil o kalitenin bir diğer zinciri olarak görmekte olup bu doğrultuda bir eğitim sunmaktadır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde eğitim gören stajyerler Tekirdağ belediyesi meclis toplantı salonunda oryantasyon yapmakta ve bu süreçte oldukça geleceklerine katkıda bulunma gayreti göstermektedir. Çalışma saatleri itibariyle esneklik göstermeyeceğinden sizleri yormayacaktır. Staj yapmak isteyen öğrenciler şahsen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğüne okuldan aldıkları belge ile başvurabilirler.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Staj Şartları

Belediye bünyesinde staj yapacak öğrenci sayısı 400 olup, çok sayıda kişi arasından seçilecek olan stajyerlerin; Lise ve Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyor olmaları gerekmektedir. Staj dönemleri ve kontenjanları incelenerek başvuru yapılmalıdır. Stajın Haziran, Temmuz ve Ağustos hangi aylarında yapılacağı belirlenmelidir. Staj bölüm yöneticisi tarafından yürütülecek olup staj defteri eksiksiz tutularak her hafta bölüm yöneticisine imzalatılmalıdır. Belediye stajyeri olarak kılık kıyafetine, çalışma saatlerine ve kendisinden istenilen kurallara uyma zorunluluğu bulunmaktadır. Belediyenin sunduğu kurallara uyulmaması durumunda verilen uyarı gereğince nadir de olsa kurul stajı iptal edebilecektir. Stajyerler güler yüzlü, konuşkan, hızlı algılayabilen kişiler olmalıdırlar. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesin de gelişimin ve değişimin devam edebilmesi için öz verili bir şekilde çalışmaları gerekmektedir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Başvuruların en az 1 ay öncesinden yapılması öngörülmüştür. Bu sebeple başvurularını Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Nüfus cüzdanı fotokopisi, 1 adet vesikalık fotoğraf, okuldan alınan zorunlu staj belgesi ve başarı puanlarını da yanlarına zorunlu staj dosyasına koymaları gerekmektedir. Belgeler eksiksiz olmalı aksi halde başvuru geçerli sayılmayacaktır. Başvuru sürecini belediyenin internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir