Samsun Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Samsun Büyükşehir Belediyesin’de Staj

Samsun, ülkemizin en güzel şehirlerinden birisi olmasının yanında en gelişmiş şehirlerinden de birisi olarak görülüyor. Bu doğrultuda belediyenin yaptığı çalışmalar son derece aktif bir şekilde devam ederken Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından farklı departmanlarda kabul edilmek üzere stajyer alımları gerçekleşiyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Samsun Büyükşehir Belediyesi lise eğitimine devam eden kişileri stajyer olarak almıyor. Seçilen kişiler yalnızca yüksek öğrenimlerine devam eden kişiler olurken bu kişilerin de başvurdukları bölüm ile alakalı bir eğitim almaları gerekiyor. Bu doğrultuda eğer bu şartlar sağlanıyorsa kişiler Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde stajlarını gerçekleştirebiliyorlar.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Staj başvurusundan önce kişiler gerekli olan belgelerin ne olduğunu öğrenerek başvuru için gitmeleri gereken yere hareket ediyorlar. Böylece tekrardan koşuşturmaları ve belediyede yetkililer ile görüşmelerine gerek kalmıyor. Bu sebeple de kişiler öğrenci belgelerini, nüfus cüzdan fotokopilerini, ikametgâh belgelerini ve 1 adet vesikalık fotoğraflarını yanlarına alarak Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne gidiyorlar. Burada belediyenin stajları kabul eden kuruluna başvuruda bulunan kişiler kısa süre içerisinde başvurularını tamamlayabiliyor.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Belediye bünyesinde staj yapacak olan kişiler yılın her döneminde stajlarına başlayabiliyorlar. Samsun Büyükşehir Belediyesi başvuruların en az 4 hafta olmasını isterken kış aylarında da eğitime ara verildiğinde kişiler stajlarını yapabiliyorlar. Buna ek olarak Nisan ayında yapılan başvurular ile birlikte yaz aylarında da stajlar tamamlanabiliyor.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularını Samsun Büyükşehir Belediyesi binasına giderek bizzat yapan kişiler cevaplarını da başvuruları yaptıkları kişilerden alıyorlar. Eğer yoğunluk yoksa aynı gün içerisinde kişilerin başvuruları kontrol edilerek staj başvuruları yanıtlanıyor.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir