Şanlıurfa GAP Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda Staj

1207 senesinde açılan Şanlıurfa GAPHavalimanı, Güneydoğu Anadolu bölgesinin hava trafiğindeki en önemli duraklarından birisidir. Bu doğrultuda bölgede havayolu ulaşımına ihtiyaç duyan kişilerin büyük bir çoğunluğu bu havalimanını kullanmaktadır. Şuanda özellikle yurtiçinde yer alan büyük şehirlerimize ulaşımda tercih edilen havalimanı staj yapmayı düşünen kişiler için de oldukça mantıklı bir seçenek olmaktadır.

Şanlıurfa GAP Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Şanlıurfa GAPHavalimanı’nda staja başvuracak olan lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimlerini ilgili bölümlerde alıyor olması havalimanı tarafından aranan ilk şart olmaktadır. Buna ek olarak kişilerin sebepleri olmadığı sürece stajlarına sürekli olarak gelmesi istenmektedir. Bu şartları sağlayabilecek olan kişiler havalimanına staj için başvuruda bulunabilirler.

Şanlıurfa GAPHavalimanı Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Havalimanının bünyesinde staj yapmayı düşünen kişiler başvurularını internet sitesi üzerinden birkaç dakikada gerçekleştirebilirler. Bu aşamada kişilerin herhangi bir evrak teslim etmesi gerekmez başvuruları onaylanan kişilerin stajdan bir hafta önce evraklarını Şanlıurfa GAPHavalimanı yönetimine teslim etmesi gerekmektedir. Bu aşamada öğrenci belgesini, zorunlu staj belgesini ve kimlik fotokopisini alarak kişiler Samsun Çarşamba Havalimanı’na doğru hareket edebilirler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Havalimanında staj yapacak olan kişiler için oldukça geniş bir zaman aralığı sunulmuştur. Bu zaman aralığında kişiler rahatlıkla stajlarına başvuruda bulunabilirler. İlk olarak üniversite öğrencileri için Ocak ayından Nisan ayının sonuna kadar belirlenmiş olan bir başvuru süreci bulunmaktadır. Lise öğrencileri ise yaz aylarında tüm günler başvurularını gerçekleştirebilirler.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvuru aşamasında kişilerden iletişim bilgileri alınırken sonrasında Şanlıurfa GAPHavalimanı’nın insan kaynakları bölümünden bu iletişim bilgileri aracılığıyla bilgilendirme yapılmaktadır. Stajları kabul edilen kişilerin belgelerini alarak havalimanına belirlenen tarihlerde gitmesi gerekmektedir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir