Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Staj Başvurusu

2013 senesinin Temmuz ayında açılan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, ülkemizde hizmete giren en yeni havalimanlarından birisidir. Bu doğrultuda bölgeye yeni bir soluk getiren ve özellikle yurtiçi uçuşlarda kullanılan bu havalimanı bölgede eğitim alan öğrenciler için de uygun bir staj noktası olmaktadır.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Havalimanında staj yapmak isteyen kişilerin zorunlu stajlarını yapacak olmaları istenirken herhangi bir ücret söz konusu olmamaktadır. Başvurularını yapan kişiler en az 1 ay boyunca olmaz üzere stajlarını yaparlar ve tüm iş günlerinde sabah saat 8’de havalimanına gelerek stajlarına başlarlar.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nda stajlarını yapmak isteyen kişiler başvurularını internet sitelerinden yaparken bu başvurular için bilgisayarlarını ya da telefonlarını kullanabilirler. Herhangi bir belge eklenmesi istenmediğinden oldukça kolay bir başvuru olacaktır. Bu başvurularında kişiler istenen bilgileri paylaşarak formu havalimanının insan kaynaklarına gönderirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Öğrenci belgesi, zorunlu staj belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi ve vesikalık fotoğraf ile birlikte kişiler Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’na stajlarının başlangıcından bir hafta önce giderek gerekli evrakları teslim etmek zorundadırlar. Bu işlem gerçekleşmezse havalimanı stajları onaylamaz ve stajlar başlamaz.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Nisan ayının son gününe kadar havalimanı staj başvurularını kabul ederken staj başvuru sonuçları Mayıs ayında açıklanacaktır. Bu sonuçlara göre kişiler Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nda yaz aylarında stajlarını yaparlar.

Staj Başvurusu Sonuçları?

Mayıs ayında açıklanacak sonuçlar kişilere telefonlarından bizzat aktarılacaktır. Bu sayede kişiler başvuru sonuçlarını net bir şekilde alabilecektir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir