Şekerbank Staj Başvurusu 2020

Şekerbank Staj Başvurusu

Şekerbank, Türkiye’de özellikle tarım alanında faaliyet gösteren insanlara hizmet sunan ülkenin en köklü bankalarından biridir. Bankacılık sektöründe önemli bir yer sahibi olan Şekerbank bünyesinde yetiştirdiği öğrencilerle de hem Türkiye’ye hem de bankacılık sektörüne büyük katkı sağlamaktadır. Şekerbank staj başvurusu ile üniversitelerin bankacılıkla ilgili bölümlerinde 3. Ve 4. Sınıfta okuyan öğrenciler arasından bazı kriterlere göre seçim yapılarak alınan stajyerler, bankacılık sektörüyle ilgili birçok birimde yetiştirilerek Şekerbank bünyesinde iş sahibi olma şansı yakalamaktadırlar.

Büyük bir şevkle bankacılık bölümü okuyan öğrenciler için onların genç, dinamik, azimli ve üretici yapılarını değerlendirmek adına staj programları düzenleyen Şekerbank öğrencilerin bankacılık alanında deneyim sahibi olmasını sağlayarak onlara ileride bu sektörde iş bulabilme kapılarını açmaktadır. Şekerbank staj başvurusu yapmak isteyen öğrenciler bazı kriterleri taşımak zorundadır. Bu kriterler arasında üniversitelerin bankacılık bölümünde okumaları, okullarının staj zorunluluğuna tabi olması ve öğrencilerin 3. Ya da 4. Sınıf öğrencisi olmaları gereklidir. Yapılan mülakat sonucunda bu öğrenciler arasından staj programına seçilenler Şekerbank’ın bankacılıktaki deneyiminden faydalanarak kendilerini yetiştirme şansı bulmaktadırlar.

“Genç Üretenler” projesi ile üniversite öğrencilerini bankacılık ile tanıştırıyoruz.

Ziraat Mühendisleri Neden Genç Üretenlerde Olmalı?

Klasik bankacılıktan farklı ürün ve hizmetlerin yer aldığı ‘tarım bankacılığı’  müşterisi olan çiftçilere kredi paketlerini ve hizmetlerini anlatmak için,
Anadolu Bankacılığı misyonu doğrultusunda yerel üretimi desteklemek ve bankacılık hizmetlerinden yeterince faydalanmayan bölgelerde tarım bankacılığı müşterilerine ulaşmak için,
Çiftçinin dilinden en iyi onlar konuşup, sorunlarını en iyi onlar anladığı için,
Bu yolculukta çiftçileri bilgilendirecek ve onların üretim kalitesini ve miktarını arttırarak ülkelerini kalkındırmayı görev edinmiş, bunun üzerine eğitim almış, çiftçi sorunlarına çözüm üretilmesini sağlayan “siz ziraat mühendislerini” aramızda görmek istiyoruz.

2015 Genç Üretenler

2015 yılında  Şekerbank olarak öğrencilerle birebir iletişim kurarak 8 üniversitede 1 gün süren  keyifli bir etkinlik gerçekleştirdik. 250 ziraat ile iktisadi idari bilimler fakültesi öğrencisini bankacılık sektörü özellikle de Tarım Bankacılığı ile tanıştıran etkinlikler ve söyleşiler gerçekleştirdik.

Detaylara buradan.

7 Comments

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir