Yeditepe Üniversitesi Staj Başvurusu 2021

Yeditepe Üniversitesin’de Staj

Üniversitelerde okuyan öğrenciler için kendi üniversitelerinin bünyesinde staj yapmak oldukça avantajlı bir durum olarak görülüyor. Daha öncesinde çok uzun süre zaman geçirdikleri alanlarda stajlarını tamamlayacak olan kişiler birçok zorluktan da kurtulmuş oluyorlar. Kendi bölümlerinde staj yapma şartları çok fazla olmasa da Yeditepe Üniversitesi öğrencileri için staj programlarını yaz ayları gelirken başlatıyor.

Yeditepe Üniversitesi Staj Başvuru ve Şartları

Başvurularını yapacak olan kişilerin ilk olarak okulun öğrencisi olması gerekiyor. Genelde stajyer kontenjanları rahatlıkla dolduğundan dışarıdan öğrenciler staj imkânı için kabul edilmiyor. Bu sebeple de üniversitenin aradığı şartlar arasından okulun öğrencisi olma şartı sayılabiliyor. Buna ek olarak kişiler zorunlu stajlarını okul bünyesinde yapma şansı bulurlarken çok talep olması durumunda not ortalamalarına göre karar veriliyor.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Üniversitede staj yapacak olan kişilerin gerekli evraklarını okul içerisinde alacakları içlin sorun yaşamayacağı belirtiliyor. Bu aşamada okulun staj yapılacak bölümü öğrenci işlerinden bağımsız olduğundan öğrenci belgesi gibi belgelerin yine staj öncesinde teslim edilmesi gerekiyor. Üniversitenin hangi biriminde staj yapılacaksa bu belgeler bu birime teslim ediliyor.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj dönemleri okulun duyular sayfasından açıklanırken kişiler sömestr tatilinde ve yaz tatilinde stajlarını yapabiliyorlar. Bu aşamada başvuru tarihleri her bölümün panosuna asılırken kişilerin başvuru tarihleri genel olarak bahar ayları oluyor.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurular için okulun farklı bölümlerine giderek belgelerini teslim eden kişiler kısa süre içerisinde geri dönüş alıyorlar. Öğrencilerle öğrenci bilgi sistemi aracılığıyla iletişim kurulurken sonuçlar kişilere buradan aktarılıyor. Eğer sonuçlar olumlu ise kişiler staj tarihlerinin ilk gününde sabah saat 9’da okullarında hazır bulunuyorlar.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir