Siirt Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Siirt Havalimanı’nda Staj

Güneydoğu bölgesinde havayolu ulaşımı çok fazla popüler olmasa da hızlı bir artış gösterdiği söylenebiliyor. Bu doğrultuda Siirt Havalimanı da kuruluş yılı olan 1998 senesinden günümüze kadar müşteri sayısını sürekli olarak arttırıyor. Müşteri sayısının artması havalimanında sunulan imkânları da yükseltirken bölgede eğitim alan öğrenciler de havalimanı bünyesinde stajlarını yapabiliyor.

Siirt Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Başvurularını yapacak olan lise ve üniversite öğrencilerinin her ikisi için de stajların zorunlu olma şartı bulunmaktadır. Bu şartı sağlayan kişiler başvurularını yaparken Siirt Havalimanı tarafından belirtilen diğer çalışma şartlarına da uymak zorundadırlar.

Siirt Havalimanı Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru için internet sitesine giriş yapan kişiler buradan karşılarına çıkan formu doldurarak Siirt Havalimanı için staj başvurularını yapacaklardır. Bu başvuru sırasında kişilerden birçok kişisel bilgi istenirken kişiler aldıkları eğitim konusunda da birçok bilgiyi havalimanı yönetimi ile paylaşmak zorundadır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kişiler eğer staj başvurularını kusursuz bir biçimde yapacaklarsa bu başvuruları için belgelerini de hazır etmeleri gerekmektedir. Siirt Havalimanı kişilerin okullarından öğrenci belgelerini, sigorta kayıtlarını ve zorunlu staj belgelerini almalarını istemektedir. Bu belgeleri hazır eden kişiler stajlarından öncesinde başvurularını başarılı bir şekilde tamamlayabilirler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Üniversite öğrencileri için Siirt Havalimanı stajlarının başvurusu son olarak Nisan ayının son gününde sisteme yapılmaktadır. Lise öğrencileri ise yaz ayının sonu olan Ağustos ayında başvurularını tamamlayabilirler.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularını yapan kişiler başvuruların bitiş tarihinden sonraki ay içerisinde Siirt Havalimanı tarafından telefon ile bilgilendirileceklerdir. Bu bilgilendirme aşamasında kişilerin yapmaları gereken tüm ekstra işlemler öğrencilere bildirilir. Sonrasında da stajları başlayacaktır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir