Tokat Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Tokat Havalimanı’nda Staj

Coğrafi açıdan ülkemizin merkezine yakın bir konumda olan Tokat birçok büyük şehrimize oldukça uzak mesafededir. Ankara’ya olan yakınlığı sebebiyle çok fazla bu şehre havayolu tercihi olmasa da İstanbul ve İzmir gibi kentlerimize kişiler havayolu ulaşımı ile giderler. Bu seçimler de Tokat Havalimanı’nın işlek bir havalimanına dönüşmesinde etkili olurken eğitimlerine devam eden öğrenciler için de iyi bir staj noktası haline gelmektedir.

Tokat Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Stajlarını Tokat Havalimanı bünyesinde yapacak olan kişiler 24 saat hizmet veren havalimanında vardiyalara katılmazken sabah 8’de işbaşı yaparak akşam 17.30’da havalimanından ayrılmaktadır. Havalimanına servisler aracılığıyla giden kişilerin yemekleri de havalimanı tarafından karşılanmaktadır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Havalimanlarında staj yapacak olan kişilerin sigortaları havalimanı tarafından yapılmamaktadır. Bu sebeple de kişilerin sigortalarının okulları tarafından yapılmaya devam ediyor olması gerekirken bunu gösteren belgenin de kişiler tarafından staj başvurularında verilmesi gerekmektedir. Staj başvuruları internet üzerinden yapıldığından kişiler belgelerini Tokat Havalimanı’na teslim edemezler. Ancak öğrenci belgesi ve zorunlu staj belgesi gibi evraklar ile birlikte sigorta belgeleri staj başlangıç tarihlerinden bir hafta önce havalimanına verilmelidir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Stajlar için kendilerine en uygun dönemleri seçmek isteyen kişilerin başvurularını Ocak ayı ile Nisan ayı arasında istedikleri dönemde yapmaları gerekmektedir. Eğer bu başvurular eksiksiz bir biçimde yapılırsa Haziran ayından başlayarak kişiler zorunlu stajlarını tamamlayabilirler.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularını yapan kişiler biran önce sonuçların açıklanmasını isterken bunun için son başvuru tarihine kadar beklemeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra havalimanı insan kaynakları birimi tarafından sonuçlar açıklanırken kişilere telefon numaralarından ulaşılarak sonuçlar aktarılır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir