Starbucks Staj Başvurusu 2021

Starbucks Staj Başvurusu

1071 yılında kurulan Starbucks, ülkemizde de 2003 yılından beri hizmet veren ve dünyanın en kaliteli Arap kahve çekirdeklerini alarak en kaliteli kahveyi insanlarla buluşturan firmalardan biridir. Starbucks Coffee, insanlara kaliteli kahve lezzetiyle beraber misafirperverlik de ikram etmekte ve şirketin mükemmel hizmet anlayışına göre hizmet veren personeller yetiştirmektedir. Bu niyetle Starbucks staj başvurusu ile öğrencilere şirkette staj yapabilme imkanı da sunulmaktadır.

Starbucks staj başvurusu ile amaçlanan, öğrencilere sektörü tanıtarak ileride onları başarılı birer personel haline getirmektir. Staj programına dahil edilen öğrenciler, firmanın bünyesinde iş imkanına da sahip olmaktadır. Starbucks, öğrenciler arasından stajyer seçerken belli başlı şartlar aramaktadır. Bu şartlar arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Üniversitelerdeki ilgili bölümlerin 3. Veya 4. Sınıf öğrencisi olmak,
  • Haftada en az 3 gün staja devam edebilmek,
  • Kendini eğitebilen ve geliştirebilen bir yapıya sahip olmak,
  • Analitik düşünce yönü kuvvetli, detaylara önem veren ve girişimci kişiliğe sahip olmak,
  • İyi derecede İngilizce konuşabilme ve Microsoft Office Programlarını kullanabilme

Starbucks’ta çalışmak arkadaşlarla çalışmak gibidir.

Biz birbirimizi “iş ortağı” olarak görürüz. Misafirlerimize ve birbirimize saygı duyarız. Bizler; etik ticaret anlayışı ile tedarik ettiğimiz kahveleri sunmak, çevreye saygılı uygulamaları hayata geçirmek ve içinde bulunduğumuz toplumlara katkıda bulunmak  için çok çalışıyoruz.

Starbucks’ta Kariyer

Kahvenin en iyi yorumcuları olan baristalar, Starbucks’ın en önemli yapı taşlarından biridir. Barista’nın İtalyanca karşılığı “barmen” olmakla birlikte, İngilizce karşılığı “espresso temelli içecekler konusunda uzmanlaşmış kimse” olarak da söylenebilir. Baristalar, Starbucks başarısının gizli kahramanlarıdır. Çalışanları için benzersiz bir çalışma ortamı sağlayan Starbucks’da her gün, yepyeni ufuklara açılan yeni bir gün olarak kabul edilir. İşlerini severek yapan baristalarımız, kahve konusunun yanı sıra sosyal sorumluluk gibi farklı alanlarda da kendilerini geliştirme fırsatı yakalarlar.

Starbucks’ın kuruluş ve yönetim felsefesi, ‘yapılan işe kalbini koymak’tır. Siz de bizim gibi düşünüyor ve kariyerinizde ilerleme fırsatlarını yakalamak istiyorsanız, Starbucks’ın bir parçası olmak üzere başvurabilirsiniz.

Başvurularınız için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir