Teknosa Staj Başvurusu 2021

Teknosa Staj Başvurusu

Ülkemizin en büyük elektronik ve beyaz eşya satış mağazalarından biri olan TeknoSA, Sabancı Holding bünyesindeki mağazalardan biridir. Firma, Türkiye’de birçok mağaza ile insanlara hizmet vermektedir. Ayrıca TeknoSA, her yıl yaz döneminde ilgili okulların bünyesinden öğrencilere staj imkanı sağlayarak onlara teknoloji ve perakende sektöründe bilgi ve tecrübe kazandırmayı amaçlamaktadır. TeknoSA staj başvurusu için aranan ön şartlar şunlardır:

  • ya da 4. sınıfta okuyan üniversite öğrencisi olmak
  • Okunan okulun staj zorunluluğunun olması ya da stajda geçen sürede öğrencinin sigortasının okul tarafından karşılanması
  • Sonbahar döneminde haftanın üç günü staj yapabilmesi
  • Microsoft Office Programlarını iyi derecede kullanabilmesi
  • İletişim konusunda yetenekli ve ekip çalışma ruhuna sahip öğrencilerden olması

Bu şartları taşıyan öğrenciler TeknoSA staj başvurusu yaparak bilişim, teknoloji ve perakende satış sektöründe gerekli donanıma kavuşabilirler. Ayrıca staj başvurusu yapa öğrencilerin not ortalaması da önemli bir kriter olmaktadır. Bu şartlara haiz olan başvurular içinde gerekli değerlendirmelerden sonra seçilen elemanlar TeknoSA bünyesinde staja alınmaktadırlar.

TEKNOSA FURUTE TALENT (TFT) STAJ PROGRAMI

Her yıl TeknoSA’da yaz dönemi için 100’ü aşkın öğrenci staj programımıza dahil olmaktadır. Staj programımız hem öğrencilerin iş yaşamına uyum süreçlerine katkıda bulunmak hem de gelecekte aramıza katılabilecek yeteneklerimiz ile bir araya gelebilmemize fırsat yaratmak amacıyla oluşturulmuştur. TFT Staj Programı için Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında staj yapabilecek, üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin başvuruları kabul edilmektedir.

Stajyerlerimiz program boyunca E-learning üzerinden çeşitli eğitimler almakta, Mağaza, TeknoSA Akademi ve Lojistik Merkezi ziyaretleri yapmakta ve Yönetim ile sohbet toplantılarına katılmaktadırlar.
Ayrıca bir Sosyal Sorumluluk Projesi olarak, Üniversite öğrencilerinin iş yaşamına daha iyi hazırlanmaları için ihtiyaçları olan yol ve yöntemler hakkında bilgi aktarmak amacıyla hazırlanan bir günlük “Özgelecek Nasıl Hazırlanır?” ve “Etkili İletişim” eğitimleri de TeknoSA Akademi’de İnsan Kaynakları Yöneticileri tarafından, yaz döneminde staj yapan üniversite öğrencilerine verilmektedir. Eğitimde, kariyer planlama, özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri konularında üniversite öğrencilerinin geleceklerine ışık tutabilecek faydalı bilgiler paylaşılmaktadır. Staj programımızın sonunda üniversite öğrencilerineMezuniyet Belgesi verilmektedir.

LİSE STAJ PROGRAMI

3308 sayılı yasa kapsamında staj yapma zorunluluğu bulunan meslek lisesi öğrencilerine Eylül-Haziran döneminde staj olanağı sağlanmaktadır. İhtiyaç duyulan stajyer kontenjanı, şirketimiz tarafından belirlenen okullar ile irtibata geçilerek okul yönetimlerine bildirilmektedir. Gelen başvurular incelendikten sonra uygun bulunan stajyer adayları ile ilgili bölüm yetkilileri görüşme gerçekleştirir.

Başvurular için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir