Tarım Ve Köy İşleri Bakanlığı Staj Başvurusu 2021

Tarım Ve Köy İşleri Bakanlığın’da Staj

Ziraat ve tarım merkezli bölümlerde okuyan öğrenciler için başarılı bir staj alanı bulmak oldukça zor olmaktadır. Bu aşamada resmi bir devlet dairesine giderek stajlarını tamamlamak isteyen kişiler Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’na yapacakları başvurular ile stajlarını bu bakanlık bünyesinde gerçekleştirebilirler.

Tarım Ve Köy İşleri Bakanlığı Staj Başvuru ve Şartları

Bu başvuruları yaparken kişilerden istenen ilk şart üniversite ve yüksekokullarda ilgili bölümlerde okuyor olmaktır. Eğer kişiler Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nda staj yapmak için uygun bölümlerde okuyorlarsa ve eğitimlerinin ikinci yarısına geçiş yapmışlarsa bu stajları gerçekleştirebilirler. Bu iki şartın dışında kişilere engel teşkil edecek bir şart bulunmamaktadır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Bakanlığa yapılacak olan başvurular Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Bu aşamada kişilerin site üzerinde yer alan başvuru formunu doldurması gerekir. Bu form üzerinde yer alan bilgilere göre kişilerin stajları kabul edilirken onay alan adaylar en yakın şubeye giderek gerekli belgeleri vermek zorundadırlar. Bu aşamada kimlik fotokopisi, öğrenci belgesi ve sabıka kaydı stajların tam onayının alınması için yeterli olacaktır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Bakanlığa yapılacak olan stajlar için başvuru tarihleri internet sitesi üzerinden açıklanacaktır. Birkaç günlük periyotlarda kişiler sitenin duyurular kısmını takip ederlerse başvuru tarihlerini buradan görebilirler. Bu tarihler içerisinde siteye giren kişiler de rahatlıkla staj başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar kişilere mail adreslerinden belirtilecektir. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan başvurularda verilen mail adresine sonuçlar ayrıntılı bir şekilde gönderilecektir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir