TCDD Staj Başvurusu 2021

TCDD’de Staj

TCDD bünyesinde çalışmalarına devam eden çok sayıda kurum ve iş yeri bulunurken bu noktalarda kişiler stajlarını başarılı bir şekilde tamamlayabileceklerdir. TCDD bünyesinde staj yapmayı düşünen kişiler belirli sayıda alımlar olduğunda diğer başvurular ile birlikte küçük bir yarış içerisinde girerler. Resmi site üzerinden yapılan açıklamalarda TCDD bünyesinde çalışan iş yerlerinin yaz aylarında kaç adet stajyer alacağı açıkça belirtilmektedir. Bu sayılar esnek olmazken daha fazla bir stajyer alımı olmamaktadır.

TCDD Staj Başvuru ve Şartları

Kişilerin TCDD bünyesinde staj yapabilmeleri için ilk olarak üniversitelerin lisans ya da önlisans eğitimlerine devam ediyor olunması gerekmektedir. Bu doğrultuda yüksekokul ya da üniversitelerde eğitim alan kişiler TCDD bünyesinde staj yapmak için başvurularını yapabilirler. Bu başvurularda kişilerin hangi işyerinde staj yapmak istiyorlarsa o iş yerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Başvurularda kişilerin SGK bildirgeleri ve öğrenci belgeleri ile başvurmaları istenmektedir. Genel olarak mühendislik öğrencileri için TCDD stajları uygun olmaktadır. İnşaat, makine, jeoloji, elektrik-elektronik ve raylı sistemler mühendisliği öğrencileri bölümlerinden aldıkları zorunlu staj belgeleri ile birlikte ulaştırma stajlarını TCDD içerisinde yapabilirler. Buna ek olarak kimlik fotokopilerinin ve vesikalık fotoğraflarının da diğer evrakların yanında bulunması gerekmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvuru tarihleri TCDD resmi internet sitesi üzerinden açıklanmaktadır. Bu açıklamalarda bahsedilen tarihler her sene değişiklik gösterirken genelde bahar aylarında olmaktadır. Stajlar için yaz ayları uygun görülürken son başvuru tarihi Mayıs ayının son Cuma günü olarak belirtilir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar kişilere mail adresleri üzerinden aktarılırken kişiler eğer stajları onaylanmasına rağmen ilk staj günlerinde gelmezlerse stajları iptal olacaktır. Bu adaylar tekrar başvuruda da bulunamazlar.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir