Tav Staj Başvurusu 2021

Tav Staj Başvurusu

Dünyanın en büyük havaalanı işletmeciliği firmalarından biri olan TAV, 1997 yılında Akfen ve Tepe Holding’in ortaklaşa kurduğu bir firmadır. Şirket, yap işlet devret projesi ile çalışmakta ve yılda yaklaşık 80 milyon yolcuya hizmet vermektedir. Her yıl ortalama 700 bin uçak seferinde hizmet veren TAV staj başvurusu ile öğrencilere havacılık sektöründe bilgi ve tecrübe kazandırmayı hedeflemektedir.

Stajyer öğrenciler arasından başarılı olan yaklaşık 1000 öğrenciye TAV bünyesinde çalışma imkanı sağlayan firma, staja alacağı ilgili üniversitelerin öğrencileri seçerken şu kriterleri göz önünde bulundurmaktadır:

  • Staj zorunluluğu bulunan üniversitelerin öğrencisi olmak
  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinde 3. ya da 4. sınıf öğrencisi olmak
  • Takım ruhu ile hareket edebilecek öğrenciler arasına seçilmek
  • Bazı departmanlarda dil önemli olduğu için İngilizceye tam hakim olmak
  • İyi derecede Microsoft programı kullanabilmek

TAV staj başvurusu yapanlardan bu şartlara uygun öğrenciler arasından seçilenler başarılı bir staj programından sonra havalimanı işletmeciliği alanında yetişmiş elemanlar yetiştiren TAV, öğrencilere kendi bünyesinde iş imkanı sunmaktadır.

TAV Grubu’nda dönem, öğrenci grupları ve zorunluluk durumuna göre farklı staj olanakları sağlanmaktadır.

Lise öğrencileri için kış dönemi stajları

Eylül–Haziran dönemi stajlarına sadece zorunlu staja tabi olan meslek lisesi ve teknik lise stajyerleri kabul edilirler. Stajyerler okulların açık olduğu dönem boyunca, haftanın, okulları tarafından belirlenen günlerinde fiilen işe gelirler ve kanun gereği sosyal güvenlik sistemine kayıtları ve prim ödemeleri okulları tarafından gerçekleştirilir.

Üniversite öğrencileri için yaz dönemi stajları

Haziran – Eylül dönemi stajlarına, üniversite stajyerleri kabul edilirler. Staj tarihleri, fakültelerin ve stajyerlerin talepleri ile kurum ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenir.

Stajyerlerimiz, Kariyer Destek Programı kapsamında; oryantasyon eğitimi alır, Terminal Oyunu oynar ve kendilerini iş hayatına hazırlayacak eğitimler alırlar. Ayrıca İnsan Kaynakları Departmanı tarafından organize edilen yemeklerde şirket yöneticileri ile bir araya gelerek onların tecrübelerini dinleme fırsatı bulurlar.

Staj süreci sonunda stajyerlerimiz, TAV’da geçirdikleri staj sürecini ve Kariyer Destek Programını, yöneticilerimiz ise stajyerlerimizin performanslarını değerlendirir. Bu doğrultuda; performansı ve davranışları ile TAV’a uyumu ve katkısı olumlu değerlendirilen stajyerlerin, açık pozisyonlar doğrultusunda TAV Grubu’ndaki uygun pozisyonlara öncelikli olarak aday olmaları mümkün olur.

Başvuru

TAV’da staj yapmak isteyen öğrenciler, kış dönemi staj başvuruları için Ağustos ayı içerisinde, yaz dönemi staj başvuruları için ise Nisan ayı içerisinde başvurularını yapabilirler.

Başvuru sayfasına ulaşmak için tıklayın.

One Reply to “Tav Staj Başvurusu 2021”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir