Tigem Staj Başvurusu 2021

Tigem’de Staj

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü bünyesinde staj yapmayı düşünen kişileri son derece ciddi bir staj dönemi beklemektedir. Bir yandan eğitimlerine son derece iyi katkı sağlayan bir yandan da ilerisi için iş tecrübesi sunacak olan bu stajlar öğrenciler için oldukça önemlidir. Bunun için de müdürlüğün belirlediği şartlar altında belirli kontenjanlarda öğrenci stajlarını gerçekleştirebilir.

Tigem Staj Başvuru ve Şartları

Başvuruda bulunmak isteyen kişiler kendilerine en yakın müdürlüğe bizzat giderek başvurularını gerçekleştirirler. Bu başvurularında kişilerin öğrenci olduklarını ve zorunlu staja ihtiyaç duydukları belgelerin yanlarında olması gerekmektedir. İlgili bölümlerde eğitimlerini alan kişiler zorunlu stajları için müdürlüğe başvurularını yaparken müdürlük tarafından yalnızca kontenjan dahilinde seçimler yapılmaktadır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Başvuruda bulunurken kişiler üniversitelerinin bölümlerinden aldıkları zorunlu staj dosyalarını getirmeleri gerekmektedir. Buna ek olarak Tigem başvurusu için kişiler okudukları döneme ait bir öğrenci belgesi almakla yükümlüdürler. Bu aşamada kişiler kimlik fotokopileri ve vesikalık fotoğraflarını da yanlarına alarak müdürlüklere giderler. Burada kendilerine verilen staj forumunu dolduran kişilerin gerekli belgelerinin tamamı tamamlanmış olacaktır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvurularını yapacak olan kişiler eğitimlerinin devam ettiği dönem olan Nisan ve Mayıs aylarında başvurularını yapabilirler. Hangi ilde staj yapmak istiyorlarsa o ile ait müdürlüğe başvurulması gerekmektedir. Bu doğrultuda kişiler başvurularını yaptıktan sonra Haziran ayından itibaren stajlarını da yapmaya başlarlar. Başlangıç tarihi olarak kişiler Temmuz ya da Ağustos ayını da seçebileceklerdir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar kişilere müdürlük tarafından direkt olarak aktarılırken telefonlar ve mail adresleri kullanılmaktadır. Telefonlara gönderilen SMS’ler ya da mailler ile birlikte kişiler staj sonuçlarını öğrenmektedir. Bu sonuçlara kişilerin itiraz hakkı da bulunmamaktadır.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir