Teknorot Staj Başvurusu 2021

Teknorot’da Staj

1992 senesinde kurulan Teknorot o dönemden günümüze kadar araçlar için yedek parça üretimi gerçekleştirmektedir. Bu yedek parçaların üretiminde her zaman profesyonel yöntemler kullanan firma makine ve çalışan sayısını sürekli arttırarak günümüzdeki konumuna gelmiştir. Bu doğrultuda mühendislik öğrencileri için oldukça uygun bir staj noktası olarak seçenekler arasında da yerini almaktadır.

Teknorot Staj Başvuru ve Şartları

Firma tarafından stajyer olarak kabul edilmek için kişilerin üniversitelerde makine, otomotiv ya da elektrikelektronik mühendisliği bölümlerinden birisinde okuyup üçüncü sınıfa geçmiş olmak gerekmektedir. Bu şartı sağlayan kişiler başvurularını yapabilirler.

Teknorot Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurularını gerçekleştirmek isteyen kişiler firmanın resmi internet sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştiremezler. Genel olarak kişilerin genel merkeze gitmeleri ya da firma yetkilileri ile mail yoluyla iletişim kurmaları gerekmektedir. Bu sayede kişiler staj başvurularını başarılı bir şekilde yaparak stajlarının kabul edilme aşamasını bekleyebilirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Başvuru aşamasında kişilerden mühendislik bölümlerinden aldıkları zorunlu staj belgeleri istenirken buna ek olarak öğrenci belgeleri, kimlik fotokopileri ve vesikalık fotoğrafları da Teknorot firması tarafından talep edilmektedir. Tüm bu evrakları hazırlayan kişiler stajlarının ilk gününde evrakların hepsini teslim edebilirler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvurular için kişiler yılın her dönemini seçebilirken yaz ayları en uygun dönem olarak görülmektedir. Eğer kış aylarında zamanlarını ayarlayabilen kişiler olursa bu kişiler eğitime verilen arada Toknorot bünyesinde stajlarını gerçekleştirebilir. Staj tarihleri ne zaman olursa olsun kişiler stajlarından 1 ay öncesinde başvurularını yapmak ile yükümlü olacaklardır.

Staj Başvurusu Sonuçları?

Firmaya başvuruda bulunan kişiler arasından Teknorot yetkilileri seçimler yaparlar. Genel olarak kişilerin not ortalamaları fazla talep geldiğinde bakılan ilk etmen olmaktadır. Bu sonuçlar mail ile kişilere aktarılır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir