Trabzon Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Trabzon Havalimanı’nda Staj

1957 senesinde kurulan Trabzon Havalimanı, günümüzde en çok tercih edilen havalimanlarından birisidir. Bulunduğu bölgede birçok kişinin ilk tercihi olurken hem yurtiçinde hem de yurtdışında çok sayıda noktaya havalimanı aracılığıyla uçulabilmektedir. Buna ek olarak Trabzon’da yer alan lise ve üniversite öğrencileri de havalimanı bünyesinde zorunlu stajlarını gerçekleştirerek ilerisi için muhteşem bir tecrübe edinmiş olurlar.

Trabzon Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Trabzon Havalimanı’nda stajlarına başlamak isteyen kişiler lise öğrencisi olabildiği gibi üniversite öğrencisi de olabilmektedir. Her iki eğitim seviyesi için de ayrı şartlar sunan havalimanında oldukça disiplinli ve başarılı bir şekilde stajlar tamamlanacaktır. Bilindiği üzere Trabzon Havalimanı günün 24 saati aktif olan bir ulaşım merkezidir. Bu doğrultuda öğrenciler stajlarında sürekli havalimanında kalamayacakları için yalnızca belirli saatlerde stajlarına devam edeceklerdir. Vardiya sistemine de bu öğrenciler katılmazken sabah 8’de başlayan mesailer akşam 18’e doğru sonlanacaktır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Havalimanında stajlarını yapacak olan kişilerin kimliklerinin arkalı önlü fotokopilerini çektirdikten sonra okullarına gitmesi ve buradan öğrenci belgelerini alması gerekmektedir. Öğrenci belgelerinin en fazla 6 ay içerisinde alınmış olması gerekli şartlar arasında gösterilebilir. Bu belgeleri tamamlayan kişiler eğer staj başvurularının onaylandığı bilgisi kendilerine verilirse belgeleri havalimanın giderek elden teslim ederler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvuru için kişiler uygun dönemleri beklemek ve bu tarihlere uymak zorunda olurken sunulan zaman dilimi oldukça geniş olduğundan rahatlıkla uyum sağlanabilmektedir. Ocak ayı ile Nisan ayı arasında kişiler başvurularını başarılı bir biçimde yapabilirler.

Staj Başvurusu Sonuçları

Belirtilen zaman aralıklarında stajlarını yapan kişilere kısa süre içerisinde geri dönüş yapılacakken staj başvuruları onaylanan kişilerden belgelerini Trabzon Havalimanı’na götürmeleri istenecektir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir