TRT Staj Başvurusu 2021

TRT ‘de Staj

Üniversitelerin birçok farklı bölümünde eğitim alan kişiler zorunlu staj eğitimleri için çeşitli televizyon kanallarına başvuruda bulunabilirler. Genel olarak kişiler ilk tercih olarak TRT’yi seçmektedir. Çok uzun yıllardır yayın yapan ve dünyaya yayılmış olan TRT bu aşamada en doğru tercih olacaktır. Son derece tecrübeli çalışanlar ile birlikte staj yapma şansı bulacak olan kişiler merak ettikleri birçok konunun cevabını bulabilirler. Ancak bunun için doğru zamanda ve doğru noktalara başvurularını yapmaları gerekmektedir.

TRT Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

TRT’de staj yapabilmek için kişilerden belirli belgeler talep edilmektedir. İlk olarak kişilerden öğrenci belgesi talep edilmektedir. Kişileri yüksekokulda okuduklarını gösteren bu belgeler TRT tarafından talep edilmektedir. Buna ek olarak kişilerden staj belgeleri istenir. Bu belgeler de kişilerin zorunlu staj yapacaklarını gösteren bir belgedir. Sonrasında kişilerin staj anında yaşadıkları kaza ya da benzer durumlara karşı sigortalandığına dair belge ve müdürlüklerden alınan staj formu hazır bir halde getirilmelidir. Bunlardan sonra kişilerin kendi kimliklerini belirtebilecekleri belgeler istenir. İkametgâh belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi ve sabıka kaydı istenmektedir. Son olarak kişilerin son 6 ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğrafı başvurularda talep edilmektedir.

TRT Staj Başvurusu Ne Zaman Yapılır?

TRT’ye başvuruda bulunacak olan kişiler yaz aylarında stajlarını gerçekleştirirler. Bunun için de kişilerden Mayıs ayı içerisinde başvurularını yapması istenir. Mayıs ayında açılan başvurular aynı ay içerisinde kapanmaktadır. Bu sebeple kişilerin daha öncesinde belgelerini hazır hale getirerek ayın başında bizzat müracaatlarını yapmaları gerekmektedir. Müracaat edebilecekleri tarih Aralığı 15 gün ile 20 gün arasında değişmektedir. Bu sebeple de kişilerin ellerini çabuk tutması gerekir.

TRT Staj Başvuru Koşulları

Bu staja başvurabilmek için liselerin ya da yüksekokulların ilgili bölümlerinde eğitim alma şartı bulunmaktadır. Buna ek olarak kişilerin stajlarının zorunlu olması gerekir. Yüksekokullarda ikinci sınıfa gelen kişiler, üniversitelerde ise üçüncü ya da dördüncü sınıfa gelen kişiler TRT’de staj başvuruş yapabilir. Bölümlerindeki derslerin tamamını veren ancak stajlarını gerçekleştirmeyen kişiler varsa bu kişiler de zorunlu staj olduğu için stajlarını gerçekleştirebilirler.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

19 Replies to “TRT Staj Başvurusu 2021”

 1. Yazıda doğru zamanda ve doğru yer demişsiniz bunda ne demek istediniz ve evrakları nereye teslim edeceğiz? online başvuru yapıyor muyuz? Bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Merhaba Tuğba Hanım;

   Başvurunuzu mayıs ayı içerisinde bizzat trt kuruluşunda gerçekleştirme zorunluluğunuz vardır. Doğru zaman mayıs ayı doğru yer trt binası 🙂

 2. 15 mayıs son gün bizim okul için şuan kırşehirdeyim ben başvuru yaptım diyelim ne zaman belli olur?

 3. Elektrik elektronik mühendisi öğrencisiyim trt de staj yapabiliyormuyum bilgilendirirseniz sevinirim

 4. zorunlu stajım benimki ama ben ikinci seneye bırakmak istemiyorum şuan birinci sınıfım şuan trtde staj yapamaz mıyım?

 5. Merhaba, sömestr tatilinde staj yapmak istiyorum. Başvuruyu ne zaman yapmalıyım? Bilgilendirir misiniz lütfen

 6. merhaba

  ben burdur bucak ilçesinde hikmet tolunay meslek yüksek okulunda okuyorum 2. sınıfım TRT de staj yapmak istiyorum ANCAK AKLIMA TAKILAN BİR SORU VAR

  TRT ye staj başvusu yapan herkesi kabul ediyormusunuz staj isteklerinı

 7. Merhabalar, bu yaz yapmam gereken zorunlu stajım var ve TRT benim hedefim hatta. Fransızca mütercim ve tercümanlık okuyorum. Mayıs ayında TRT binasına gidip mi sadece başvuru yapabiliyorum o zaman? Mail yoluyla olmuyor mu? Ve bu TRT binası İstanbul dan bahsediyoruz değil mi? Şimdiden teşekkür ederim.

 8. Trt de staj yapcam lisedeyim son senem bu seneye staja baslicam trt ye basvuru yapcam ama staj belgesi ile staj formunuda gotutcezmi basvuru yaparken

 9. Elektrik elektronik öğrencisiyim lise 4.sınıf için staj yapmak istiyorum stejer alımı için bir bölüm bulamadım başvurular hangi ay ve hangi gün başlıyor

 10. Admin Bilişim Teknolojileri web tasarım bölümü meslek lisesi öğrencisiyim yanlız stajı Eylül den itibaren yapmam gerekiyor
  Ve engelliyim ulaşIm sıkıntısı çekiyorum

 11. Başvuranlar için ne zaman belli olacak sonuçlar ve hangi siteden ögrenebiliriz

 12. İyi günler. Ben Elazığ’da üniversite 3. sınıf öğrencisiyim. Bu dönem zorunlu stajım var. 1-19 Haziran 2020 arası staj başvurusu için üniversite başvuru belgelerini istiyor. TRT ye staj başvurusu için hangi evrakları getirmemiz gerekiyor? Bunun için yarın(27.05.2020) başvuru yapabilirmiyim? Sadece üniversitenin doldurulması zorunlu dilekçeyi getirmem yeterli ki? Acil bilgilendirirseniz sevinirim.

 13. Metal teknoloji alanında 11. sınıfım 12. Sınıfta staj görmek için başvuracaktım fakat ülkemizde tüm dünyada olduğu gibi salgın bir hastalık var mayıs ayında trt binasına gidecektim ancak yasaklardan dolayı gidemedim ve yeni Bi aya girdik haziranın başındayız bu ay için başvuruda bulunabilirmiyiz lütfen yanıtlayan.

 14. ben basın ve yayıncılık bölümü mezunuyum da şimdi 4 yıllığa tamamlamak için dgs ye girdim ve radyo ve televizyon bölümüne geçiş yapmak için geçiş yaptığımda üçüncü sınıfta staj için başvuru yapabiliyor muyum acaba

 15. Merhaba bahar döneminde zorunlu staj yapacağım. Trt başvurular sadece martta mı yapılabiliyor? Başvuru linkini bırakır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir