TRT Staj Başvurusu 2020

TRT ‘de Staj

Üniversitelerin birçok farklı bölümünde eğitim alan kişiler zorunlu staj eğitimleri için çeşitli televizyon kanallarına başvuruda bulunabilirler. Genel olarak kişiler ilk tercih olarak TRT’yi seçmektedir. Çok uzun yıllardır yayın yapan ve dünyaya yayılmış olan TRT bu aşamada en doğru tercih olacaktır. Son derece tecrübeli çalışanlar ile birlikte staj yapma şansı bulacak olan kişiler merak ettikleri birçok konunun cevabını bulabilirler. Ancak bunun için doğru zamanda ve doğru noktalara başvurularını yapmaları gerekmektedir.

TRT Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

TRT’de staj yapabilmek için kişilerden belirli belgeler talep edilmektedir. İlk olarak kişilerden öğrenci belgesi talep edilmektedir. Kişileri yüksekokulda okuduklarını gösteren bu belgeler TRT tarafından talep edilmektedir. Buna ek olarak kişilerden staj belgeleri istenir. Bu belgeler de kişilerin zorunlu staj yapacaklarını gösteren bir belgedir. Sonrasında kişilerin staj anında yaşadıkları kaza ya da benzer durumlara karşı sigortalandığına dair belge ve müdürlüklerden alınan staj formu hazır bir halde getirilmelidir. Bunlardan sonra kişilerin kendi kimliklerini belirtebilecekleri belgeler istenir. İkametgâh belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi ve sabıka kaydı istenmektedir. Son olarak kişilerin son 6 ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğrafı başvurularda talep edilmektedir.

TRT Staj Başvurusu Ne Zaman Yapılır?

TRT’ye başvuruda bulunacak olan kişiler yaz aylarında stajlarını gerçekleştirirler. Bunun için de kişilerden Mayıs ayı içerisinde başvurularını yapması istenir. Mayıs ayında açılan başvurular aynı ay içerisinde kapanmaktadır. Bu sebeple kişilerin daha öncesinde belgelerini hazır hale getirerek ayın başında bizzat müracaatlarını yapmaları gerekmektedir. Müracaat edebilecekleri tarih Aralığı 15 gün ile 20 gün arasında değişmektedir. Bu sebeple de kişilerin ellerini çabuk tutması gerekir.

TRT Staj Başvuru Koşulları

Bu staja başvurabilmek için liselerin ya da yüksekokulların ilgili bölümlerinde eğitim alma şartı bulunmaktadır. Buna ek olarak kişilerin stajlarının zorunlu olması gerekir. Yüksekokullarda ikinci sınıfa gelen kişiler, üniversitelerde ise üçüncü ya da dördüncü sınıfa gelen kişiler TRT’de staj başvuruş yapabilir. Bölümlerindeki derslerin tamamını veren ancak stajlarını gerçekleştirmeyen kişiler varsa bu kişiler de zorunlu staj olduğu için stajlarını gerçekleştirebilirler.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

14 Comments

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir