Uludağ Edaş Staj Başvurusu 2021

Uludağ Edaş’da Staj

Henüz 2010 senesin özelleştirmesi tamamlanan Uludağ Edaş firması, Bursa’nın çok büyük bir kısmının elektrik dağıtım işlemlerini gerçekleştiriyor. Bu işlemler doğrultusunda birçok üyenin elektriğinin bağlanması ve herhangi bir sorunda müdahale edilmesi için saha ekipleri bulunurken buna ek olarak ofiste çalışan kişiler de yer alıyor. Stajyer olarak Uludağ Edaş bünyesinde çalışmak isteyen kişiler ise genel olarak yapacakları saha çalışmaları için bu firmayı tercih ediyorlar.

Uludağ Edaş Staj Başvuru ve Şartları

Uludağ Edaş bünyesinde staj yapacak olan kişiler üniversitelerin mühendislik ya da teknikerlik bölümlerinde eğitim almaya devam eden kişiler arasından seçiliyor. Bu kişiler okullarını bitirmek için zorunlu stajlarına ihtiyaç duyarken bugüne kadar aldıkları teorik bilgileri de pratiğe dökmeyi amaçlıyor. Bu şartlar altında kişiler herhangi bir ücret almadan ve sigortaları okul tarafından yapılarak stajlarını gerçekleştiriyorlar.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İlk olarak kişilerin başvuru aşamasında okuldan alacakları evrakları tamamlamaları gerekiyor. Bu sıralamada ilk sırayı öğrenci belgesi alırken ardından kişilerin okudukları bölümden zorunlu staj belgelerini almaları gerekiyor. Bu iki belge tamamlandıktan sonra kişiler Uludağ Edaş başvurularını yaparken kimlik fotokopilerini ve vesikalık fotoğraflarını kullanıyorlar. Böylece de gerekli tüm evraklar toplanmış bir şekilde başvurular gerçekleşiyor.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Firmaya başvuruda bulunacak olan kişiler çalışma ofisine bizzat giderek başvurularını gerçekleştiriyorlar. Bu başvurularında kişiler istedikleri dönemleri seçebilirken üniversite öğrencileri sahada da çalışma yapacaklarından yaz aylarını uygun görüyorlar. Mayıs ayının sonuna kadar yapılan başvurular ile Uludağ Edaş bünyesinde yazın stajlar yapılıyor.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvuruları yapan kişilere telefon ile ulaşılırken staj sonuçları Uludağ Edaş yetkilileri tarafından aktarılıyor. Eğer herhangi bir problem yoksa kişiler belirledikleri tarihlerde stajlarına başlıyorlar.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir