Van Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Van Büyükşehir Belediyesin’de Staj

Van şehri ne kadar küçük bir şehir olsa da insanları ve toplumu ile şehrin kendini sürekli yenileyebilmesi adına Van Büyükşehir Belediyesi hizmette sınır tanımamaktır. Vermiş olduğu hizmetler; Sanat galerisi ve gösteri merkezi, kadınlar için tekstil fabrikası, engelli yurttaşlar için engelsiz kafeler, tarım ve kırsal kalkınma hizmetleri, sosyal hizmetler, kültürel hizmetlerdir. Yeteri kadar personele sahip olsa da işsizliğin azalması, toplumun kalkınması ve çalışanların daha rahat olması açısından stajyer alımına olanak sunmakta ve stajyerlerin de aynı yolda küçük adımlarla büyük farklar yaratmasına yardımcı olmaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru Ve Şartları

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Üniversite ve Yüksekokul öğrenim devamlılığı olan kişilere olanak sunmaktadır. Stajın zorunluluk şartı taşıması gerekmektedir. Stajyerler öğrenime açık, işine istekli, güler yüzlü, saygılı, başarılı olmalıdırlar. Staj yapacak öğrencilerin staj defteri tutmaları ve eksiksiz bir şekilde doldurmaları gereklidir. Staj süresince belediyenin öngördüğü çalışma saatlerine, kılık kıyafete vb. kurallara uymaları ve belediyenin sürdürdüğü gelişim ve değişime katkı sağlamaları gerekmekte, bilgisayar ve İngilizce bilgisine sahip olmaları da ön şartlar arasında olacaktır.

Staj Başvuru Nasıl Yapılır?

Bu alanda staj yapacak öğrenciler şahsen Van Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğüne okuldan aldıkları zorunlu staj belgesi ile başvuruda bulunabilirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Başvuru da bulunacak öğrencilerin 1 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu, zorunlu staj belgesi, Belediye güvencesinde olabilmesi için temiz kağıdı “e-devlet “sitesi üzerinden çıktı alınmalıdır.

Staj Başvuru Sonuçları

Staj başvuru formunda verilmiş olan iletişim bilgileri üzerinden geri dönüş sağlanacaktır. Kabul edilen öğrencilerin belediyenin açık olan pozisyonlarına yerleştirilmesi yapıldıktan sonra stajlarını tamamlayabilecekler.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir