Botaş Staj Başvurusu 2021

Botaş Staj Başvurusu

Buru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ), Türkiye ile Irak arasında imzalanan Ham Petrol Boru Hattı Anlaşması çerçevesinde Irak ham petrolünün İskenderun Körfezi’ne taşınmasını gerçekleştirmek üzere yapılandırılmış anonim şirket statüsünde bir Kamu İktisadi Teşebbüsüdür.

Sermayesinin tamamı T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’na ait olmakla birlikte T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın ilgili kuruluşudur. BOTAŞ, boru hatları ve petrol taşımacılığı yanında doğal gaz taşımacılığı dağıtımı, imalatı, depolanması, pazarlanması, ticaret ve ihracatı alanlarında da faaliyet göstermektedir.

STAJ OLANAKLARI

BOTAŞ bünyesinde öğrencilerimizin gelişimlerine katkıda bulunmak, onları gelecekteki işlerine hazırlamak ve yönlendirmek amaçlı staj programları düzenlenmektedir. Lise veya Lisans düzeyindeki öğrencilerimize BOTAŞ bünyesinde staj yapma imkanı sunmaktayız. Müracaatlar Staj Başvuru Dilekçesi ile elden veya internet üzerinden yapılabilmektedir.

Başvuru tarihleri, koşulları ve kabul almanız durumunda teslim edilmesi gereken belgelere internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Başvuru sonuçları yine internet sitemiz üzerinden (http://www.botas.gov.tr/)  ilan edilecektir. Öğrencilerin staja kabul edilmesi durumunda okullarına yazılı bildirim yapılır, bu süreçte başvuru için belirtilen belgelerin birimimize teslim edilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir